Květen 2009

Recept na bramborovou pomazánku

31. května 2009 v 18:05 | Hana |  Návody a recepty
Suroviny : brambory, tvaroh, bilinkové máslo
Postup : nadrťte brambory na kaši, přidejte trochu (přibližně 1 kávovou lžičku) bilinkového másla. Poté dodejte lžíci tvarohu a vzniklou směs zamíchejte. Servírujte na pečivu. Množství je měřeno na 1 krajíc.

Dobrou chuť !
Poznámka : Za chuť výsledku neručím, protože jsem tento pokrm vymyslela sama.

Avril Lavigne

30. května 2009 v 18:14 | Hana |  Celebrity
Avril Lavigne je známá herečka, modelka, textařka, módní návrhářka a zpěvačka. Mezi její nejznámější alba patří The best damn thing. Jsou v ní písně Girlfriend, I Can Do Better, Runaway, The Best Damn Thing, When Youŕ Gone, (omlouvám se, že je tento název trochu skomolený, ale já to neumím napsat), Evrythyng Back You, Hot, Innocence, I Donť Have Try, (tento název je také trochu špatně), One Of Those Girls, Contagious a Keep Holding On.
Avril je 24 let. Narodila se 27. 09. 1984 v Belleville, Ontario, Kanadě.Avril Ramona Lavigne Whibley, je kanadská rocková zpěvačka a držitelka ceny Grammy.
Ačkoliv jsou její rodiče původem francouzského původu, Avril francouzsky nemluví...!

Něco málo o Starém Egyptě - Egypt, dar Nilu

27. května 2009 v 17:09 | Eva

Egypt je území v poušti, kterým protéká druhá nejdelší řeka na světě Nil. Teče od jihu k severu uprostřed širokého údolí a vlévá se do Středozemního moře. Při ústí vytváří obrovskou močálovitou deltu. Každoročně se Nil vyléval z řečiště a docházelo k zaplavení polí. V říjnu se nil vracel do svého řečiště a zanechával na okolní půdě nános úrodného bahna, naplaveniny.
Búh Nilu se jmenuje Hapy. Vypadá jako muž s vystupujícím břichem a hrudí. Lidé jej uctívali a faraon mu přinášel objeti, aby povodně začaly ve správném období a byly dostatečně silné, ale ne příliš. Pokud voda nevystoupí dost vysoko úrodaje mnohem menší a hrozí že nebude stačit obilí. Pokud ovšem voda vystoupí příliž, může zničit vesnice.

poznámka: Tento článek je zkopírovaný z blogu mé sestry Evy, která má blog o Starém Egyptě, proto pokud chcete vědět o Starém Egyptě víc, přejděte na stránky egyptstary.blog.cz

Výsledky mého pozorování oblovky

25. května 2009 v 18:15 | Hana |  Oblovky
Dle mého pozorování jsou oblovky velmi žravá zvířata. Jendou si naše oblovka dokonce ožírala ulitu ! Též usuzuji, že se velmi dobře snáší s ostatními šneky. Když je oblovka v šnekáriu s hlemýžděm zahradním, ignorují se navzájem a vypadají, jako by se znali odjakživa.
Oblovka se velmi často zavrtává do rašeliny, kterou má ve šnekáriu.

Hádanka

24. května 2009 v 13:27 | Hana
Zkuste si tipnout a pak se koukněte - co je v tom kýbli ?

Kočky speciál

24. května 2009 v 10:05 | Hana
Věděli jste, že se kočky rády učí ?

a věděli jste, že rády spí v malých krabičkách ?


Ale nejraděli spí v umyvadle !
Občas na vás mrknou jedním okem


A jdou se dívat na televizi !

Animace

23. května 2009 v 12:59 | Hana |  Animky
Tady máte pár animací, které se vám možná budou líbit. Případně si je můžete stáhnout (Nemyslete si, že jsem tyto animace vyrobila já, protože by to nebyla pravda).
Omlouvám se, že tu mám trochu jiné animace než dřív, protože se mi omylem vymazaly a už jsem v paměti počítače nenašla ty samé.